CITY FOOTBALL

OPEN DIVISION

Semifinals, Friday, 7 p.m.

#Four Birmingham (6-4) at #1 San Pedro (10-1)

#7 Crenshaw (8-2) at #Three Wilmington Banning (5-4)

DIVISION I

Semifinals, Friday, 7 p.m.

#Four El Camino Actual (7-4) at #1 Eagle Rock (9-3)

#Three Venice (8-4) at #2 Reseda (8-3)

DIVISION II

Semifinals, Friday, 7 p.m.

#Four Jefferson (9-3) at #1 Franklin (10-2)

#Three Handbook Arts (11-1) at #2 Canoga Park (10-2)

DIVISION III

Semifinals, Friday, 7 p.m.

#Four Washington (10-2) at #1 Marquez (12-0)

#Three Lincoln (10-2) at #2 Gardena (8-4)

Eight MAN

Semifinals, Friday, 7 p.m.

#Four New Designs College Park (3-5) at #1 Animo Robinson (9-1)

#Three North Valley Army Institute (7-2) vs. #2 Fulton (7-1) at TBA

Notes: Championships, Nov. 29-30 at El Camino School (agenda tba).

SOUTHERN SECTION FOOTBALL

DIVISION 1

Semifinals, Friday

#1 Mater Dei (11-0) at #Four Challenge Viejo (11-0), 7 p.m.

#2 St. John Bosco (10-1) at #Three Corona Centennial (9-2), 7:30 p.m.

DIVISION 2

Semifinals, Friday

#Four Rancho Cucamonga (9-3) vs. #1 Sierra Canyon (11-1) at Granada Hills, 7 p.m.

Chaminade (7-5) at #2 San Clemente (10-2), 7 p.m.

DIVISION 3

Semifinals, Friday

#1 Corona del Mar (11-0) at #Four Alemany (9-2), 7 p.m.

#Three Los angeles Habra (10-2) vs. #2 Grace Brethren (11-1) at Royal, 7 p.m.

DIVISION 4

Semifinals, Friday

#Four San Juan Hills (9-3) at #1 Paramount (11-1), 7 p.m.

Loyola (5-6) vs. #2 Camarillo (11-1) at Moorpark School, 7 p.m.

DIVISION 5

Semifinals, Friday

St. Paul (11-1) at #1 Culver Town (12-0), 7 p.m.

Aquinas (10-2) vs. #Three Glendora (11-1) at Citrus School, 7 p.m.

DIVISION 6

Semifinals, Friday

#Four Oxnard Pacifica (11-1) at Crespi (8-4), 7 p.m.

San Jacinto (10-2) vs. #Three Los angeles Serna (12-0) at California, 7 p.m.

DIVISION 7

Semifinals, Friday

#1 Serrano (12-0) vs. #Four Cypress (12-0) at Western, 7 p.m.

West Ranch (10-2) at #Three Temecula Valley (10-2), 7 p.m.

DIVISION 8

Semifinals, Friday

#1 Sunny Hills (10-2) at Trabuco Hills (8-4), 7 p.m.

#2 Santa Barbara (10-2) at #Three Palmdale (11-1), 7 p.m.

DIVISION 9

Semifinals, Friday

North Torrance (10-2) at San Dimas (11-1), 7 p.m.

Newport Harbor (9-3) at Highland (9-3), 7:30 p.m.

DIVISION 10

Semifinals, Friday

Katella (11-1) vs. #1 Crescenta Valley (12-0) at Glendale HS, 7 p.m.

Orange (11-1) at Simi Valley (9-3), 7 p.m.

DIVISION 11

Semifinals, Friday

#Four Muir (10-2) at Linfield Christian (9-3), 7 p.m.

#2 Marina (10-2) at Hemet (8-4), 7 p.m.

DIVISION 12

Semifinals, Friday

Jurupa Hills (11-1) at #1 El Monte (12-0), 7:30 p.m.

Adelanto (10-2) at Orange Vista (9-3), 7 p.m.

DIVISION 13

Semifinals, Friday

#1 Alhambra (12-0) at #Four Ramona (10-2), 7:30 p.m.

#2 Inglewood (12-0) vs. Esperanza (8-4) at Yorba Linda, 7 p.m.

DIVISION 14

Semifinals, Friday

#1 St. Pius X-St. Matthias (11-0) at #Four Vista del Lago (10-2), 7 p.m.

South Torrance (8-4) vs. Loara (10-2) at Glover Stadium, 7 p.m.

Notes: Championships, Nov. 29-30 (Department 1 ultimate, Nov. 30 at Cerritos School, ultimate divisions TBA).

Eight MAN

DIVISION 1

Semifinals, Friday or Saturday as famous

#Four Flintridge Prep (9-2) at #1 Windward (9-0), Saturday, 1 p.m.

Sage Hill (10-1) at Thacher (5-3), Friday, 7 p.m.

DIVISION 2

Semifinals, Friday, 7 p.m.

#Four Sage Oak (6-3) at #1 Bloomington Christian (8-1)

#2 Lancaster Baptist (7-2) vs. #Three Hillcrest Christian (8-1) at Moorpark HS

Notes: Championships, Nov. 29-30.

window.fbAsyncInit = serve as()
FB.init(

appId : ‘119932621434123’,

xfbml : true,
model : ‘v2.9’
);
;

(serve as(d, s, identity)
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(identity)) go back;
js = d.createElement(s); js.identity = identity;
js.src = “https://attach.fb.web/en_US/sdk.js”;
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
(report, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));



Supply hyperlink

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.